0

Philipp Lahm završava karijeru na kraju sezone

Philipp Lahm (Foto: EPA)
Kapiten Bayerna Philipp Lahm je najavio da će na kraju sezone završiti karijeru.

Tridesettrogodišnji Lahm je svoju odluku saopćio nakon pobjede Bayerna nad Wolfsburgom u osmini finala DFB kupa.

"Završit ću karijeru na kraju sezone, mislim da je pravo vrijeme da odem", jasno je rekao Lahm.

Iskusni nogometaš je potvrdio da neće ostati u Bayernu u bilo kojoj ulozi iako se ranije spekulisalo da će postati sportski direktor.

"Neću preuzeti funkciju sportskog direktora. Odlučio sam da za to nije pravo vrijeme", dodao je Lahm.

Osim posudbe u Stuttgartu, Lahm je proveo cijelu karijeru u Bayernu te je odigrao više od 500 utakmica u svim takmičenjima. Osvojio je sedam titula prvaka Njemačke, šest DFB kupova i jednu Ligu prvaka.

Također, igrajući za reprezentaciju Njemačke, postao je prvak svijeta u Brazilu 2014. godine.