Jedan domaćin slavio
0

Pet mečeva, četiri pobjede gostiju u 27. kolu Bundeslige

U 27. kolu Bundeslige večeras je odigrano pet mečeva, a na čak četiri su slavili gosti.

Leipzig je gostovao u Mainzu i slavio je rezultatom 3:2. Sabitzer je doveo goste u vodstvo u 48. minuti, a potom je Werner udvostručio prednost u 52.

Na 2:1 je smanjio Samperio u 69. iz penala, a na 3:1 je smanjio Keita u 81. minuti meča. Konačnih 3:2 postavio je Muto u 90+1. minuti meča.

Bayer Leverkusen je u Darmstadtu slavio rezultatom 2:0. Golove za Apotekare postigli su Brandt u 15. na Vollndovu asistenciju, a asistent prvog pogotka je pogodio Esserovu mrežu u 56. minuti za 2:0.

Ingolstadt je odnio bodove iz Augsburga slavivši sa 3:2. Do 76. minute gosti su pogocima Kittela (24.) i Cohena (35. i 67.) vodili sa 3:0, a potom su za domaćina pogodili Verhaegh iz penala u 76. i Altintop u 81. minuti za konačnih 3:2.

Freiburg je pogotkom Niederlechnera iz 78. minute slavio u Wolfsburgu, dok je jedinu pobjedu domaćinu u ovom kolu donio Gladbach trijumfom identičnim rezultatom nad Herthom.

Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Beneš u 16. minuti susreta. Vedad Ibišević je propustio ovaj susret u redovima berlinske ekipe zbog suspenzije.