Nakon produžetaka
42

Pedro golom u 105. minuti donio prolaz Chelseaju u polufinale FA Cupa

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale engleskog FA Cupa nakon što su danas na King Poweru pobijedili Leicester poslije produžetaka rezultatom 2:1.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je Morata u 28. minuti kada je loše pucao iz blizine pa je Schmeichel uhvatio loptu bez problema.

Ipak, tri minute prije odlaska na odmor Chelsea je došao u vodstvo. Willian je dobro uposlio Moratu, koji je pokazao pribranost i pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Vardy je početkom drugog poluvremena opasno zaprijetio udarcem glavom, a u 76. minuti bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme i izjednačio rezultat na 1:1.

Morata je mogao tri minute prije kraja meča odlučiti pobjednika, ali je Schmeichel bio oprezan pa se otišlo u produžetke.

Gol vrijedan prolaza u polufinale postigao je Pedro u 105. minuti nakon što je Kante poslao dobru loptu u šesnaesterac.