Serie A
0

Pazzini s dva gola u nadoknadi poništio Budana

Giampaolo Pazzini, napadač Intera, postigao je dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, te je donio nevjerojatan preokret svojoj ekipi i pobjedu kod Cesene 2-1 u utakmici 35. kola talijanske Serije A.

Sve je bilo pripremljeno za veliku feštu Milana u subotu predvečer, jer bi Interov poraz primakao na mali milimetar Milan do naslova prvaka Italije. Tada bi s nedjeljnom pobjedom protiv Bologne bili i matematički novi prvaci, a ovako će još malo pričekati na promociju.

Dugo se vremena činilo da će pogodak hrvatskog nogometaša Igora Budana u 56. minuti biti ključni trenutak ogleda.

Nakon ubačene lopte s desne strane Budan je nepažen od Interovih odbrambenih igrača samo postavio nogu i zakucao loptu u Interovu mrežu. Cesena je čuvala vodstvo sve do sudačke nadoknade, kada je eksplodirao Giampaolo Pazzini. Prvo je u 92. minuti izjednačio, a u 95. minuti donio i pobjedu Interu koja ga drži na drugom mjestu tabele, pa tako i još uvijek daje minimalne šanse za naslov prvaka.