La Liga
36

Paulinho prvijencem donio pobjedu Barceloni nakon velikog preokreta u Getafeu

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Coliseum Alfonso Perez stadionu u okviru 4. kola La Lige ekipu Getafea 2:1.

Domaći su na startu sezone ugodno iznenadili, a da njihove igre nisu samo slučajnost pokazali su i u današnjem najtežem mogućem zadatku protiv Katalonaca.

Getafe je u prvom poluvremenu bio bolji protivnik na terenu, a prvu veliku priliku propustio je Shibasaki, koji je bio neprecizan iz dobre situacije.

Japanski veznjak je ipak šest minuta prije odlaska na odmor doveo domaće u vodstvo na asistenciju Bergare.

Ni u nastavku favirozovana Barcelona nije mnogo pružila, ali je stigla do preokreta.

Prvo je u 62. minuti rezervista Denis Suarez izjednačio iskoristivši dodavanje Roberta, a šest minuta prije kraja meča ljetno pojačanje i još jedan rezervista Paulinho je pogodio na asistenciju Messija.

Barcelona se s novom pobjedom učvrstila na liderskoj poziciji La Lige, dok je Getafe ostao na 11. mjestu.