Podjela bodova
0

Partizan lider i nakon gostovanja na Marakani, veliki srbijanski derbi okončan podjelom bodova

E. K.
Nogometaši Crvene zvezde i Partizana su u 24. kolu srbijanskog šampionata remizirali na stadionu "Rajko Mitić", bilo je 2:2.

Zvezda je bila bolji rival u prvom dijelu susreta, a terensku nadmoć su krunisali u 44. minuti susreta kada je Uroš Spajić pogodio za vodstvo domaćih.

Ipak, svega dvije minute kasnije, Saldanha je u drugoj minuti sudijske nadoknade donio izjednačenje rezultata gostima i postavio rezultat prvog dijela.

Taj pogodak kao da je "odrezao krila" domaćinu pa su gosti preko Alda Kalulua u 49. minuti susreta došli do velike prednosti.

Nakon toga je Crvena zvezda krenula ofanzivnije i u 67. minuti susreta stigla do izjednačenja rezultata, a u strijelce se upisao Cherif Ndiaye.

Sedam minuta kasnije Xander Severina je dobio drugi žuti odnosno crveni karton pa je Partizan do kraja utakmice ostao sa igračem manje.

Domaćin je silovito napadao, no nije uspio doći do potpunog preokreta pa je susret okončan rezultatom 2:2.

Partizan je i dalje prvoplasirani sa 60 osvojenih bodova dok je Zvezda druga sa bodom manje.

Zvezdu u sljedećem kolu očekuje duel sa Radničkim u Nišu dok će Partizan na svom travnjaku ugostiti sastav Napretka.

Rezultat i strijelci:

Crvena zvezda - Partizan 2:2 (Spajić 44', Ndiaye 67' / Saldanha 45+1', Kalulu 49')