7

Partizan golom u 90. minuti slavio u vječitom derbiju, Zvezda promašila dva penala

Piše: Edin Isanović
Partizan je pobijedio Crvenu zvezdu u 146. vječitim derbiju odigranom na stadionu crno-belih. Bilo je 2:1.

Ovim trijumfom smanjili su prednost tim sa Marakane na tri boda, a do kraja prvenstva ostala su još četiri kola. Ono što je obilježilo ovaj meč jesu dva neiskorištena penala gostiju.

U uvodnim minutama nije bilo nekih interesantnih detalja, a igra je često prekidana zbog faula.

U 23. minuti glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ninković. Šutirao je u desnu stranu čuvara mreže Partizana Lukača koji je prozreo njegove namjere i odbranio kazneni udarac.

Kazna je stigala dva minta poslije. Na nekih 25 metara oboren je Lazović. Slobodnjak je sajno izveo Drinčić koji je postigao efektan pogodak za 1:0. To je izazvalo veliko slavlje na južnoj tribini.

Novi jedanaesterac za goste sa Marakane dosuđen je u 30.minuti. Mrđu je ovoga puta oborio Trajković. Kazneni udarac izveo je Miajilović. Šutirao je u istu stranu kao i Ninković, ali je Luka ponovo odbranio.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom Partizana.

Gosti su u nastavku krenuli snažno. To su konkretizirali u 56.minuti kada je Mrđa konačno matirao Lukača za 1:1.

Nakon poravnanja najčešće se igralo između dva šesnaesterca. Rezultat se nije mijenjao do 90. minute kada je pogodio Kojić za veliko slavlje navijača Partizana.

Nakon 26 odigranih kola Crvena zvezda ima 62, a Partizan 59 bodova.