1

Palermo u derbiju začelja savladao Crotone, nastup upisali Jajalo i Šunjić

Fudbaleri Palerma pobijedili su u derbiju začelja 23. kola Serije A ekipu Crotonea rezultatom 1:0. Strijelac je bio Ilija Nestorovski.

Gol odluke pao je 27. minuti susreta kada je Makedonac pokupio dobar centaršut u 16 metara i loptu poslao unutar lijeve stative.

Dvije minute kasnije mogao je Nestorovski udvostručiti prednost, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku je posao Palermu olakšao Crisetig koji je dobio drugi žuti karton 20 minura prije kraja meča.

Još jednu veliku šansu domaćini su promašili pred kraj utakmice kada je iz blizine loše pucao Rangel.

Reprezentativac BiH Mato Jajalo odigrao je cijeli meč za domaću ekipu, dok je Toni Šunjić ušao dvije minute prije kraja susreta.

Palermo je zahvaljujuću današnjoj pobjedi prestigao Crotone, ali i dalje obje ekipe imaju male šanse za opstanak u Seriji A.