Jeziva situacija
1

Ospina nepomično ležao na travnjaku, ljekari u bolnici ustanovili potres mozga

Nogometaši Napolija savladali su u nedjelju Udinese sa 4:2, a ovaj susret obilježila je povreda golmana Davida Ospine zbog koje je u jednom trenutku zavladao muk na tribinama.

Ospina je u prvom poluvremenu dobio udarac u glavu, no činilo se da je s njim sve uredu i nastavio je igrati utakmicu, a jeziva scena desila se u 40. minuti kada se Ospina samo srušio ispred gola gdje je ostao ležati na travnjaku.

Srećom, liječnički tim je reagovao veoma brzo i Ospina je hitno prebačen u bolnicu, a tamo je ustanovljeno da je dobio blagi potres mozga i da mora ostati na promatranju najmanje dva dana. Također, potvrđeno je da se ne radi o težoj povredi.

Kada se Ospina probudio, bio je zbunjen i nije shvatio šta se dešava, a ljekari koji su bili tu objasnili su mu da je tokom prvog poluvremena utakmice protiv Udinesea dobio potres mozga, zbog čega je izašao iz igre.