Briljirali Jota i Nunez
0

Oslabljeni Liverpool deklasirao Bournemouth i učvrstio se na prvom mjestu Premiershipa

N. M.
Ekipa Liverpoola uspjela je bez većih problema da savlada Bournemouth na gostujućem terenu s 4:0 i učvrsti se na prvom mjestu na tabeli Premiershipa.

Bio je Liverpool oslabljen u ovom meču jer je bez povrijeđenih bekova Trenta Alexander-Arnolda i Andrewa Robertsona, kao i bez Mohameda Salaha koji je na Afričkom kupu nacija. No, stigao je do sigurne pobjede.

Odolijevao je Bournemouth napadima Redsa u prvom poluvremenu, ali u 49. minuti je poklekao jer je Darwin Nunez na asistenciju Dioga Jote pogodio za vodstvo gostiju od 1:0.

Ostatak utakmice prošao je poptuno u znaku Jote, koji je nakon asistencije uspio i dva puta sam da zatrese mrežu Trešnjica i ovjeri pobjedu svog tima.

Prvo je Jota pogodio u 71. minuti na asistenciju Gakpa, a onda i u 80. minuti nakon dodavanja Bradleyja povećava prednost na 3:0.

Konačnih 4:0 postavlja Nunez svojim drugim golom u 92. minuti utakmice.

Liverpool je osigurao ostanak na prvom mjestu na tabeli i nakon ovog kola jer ima 48 bodova, pet više od drugoplasiranog Manchester Cityja, koji ima meč zaostatka.

Bournemouth je dvanaesti sa 25 bodova na svom kontu.