{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Osam mjesta preostalo za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige

7.12.2017. u 09:41
5
2
Osam mjesta preostalo za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige
5
Osam mjesta preostalo za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige
Foto: EPA-EFE
Za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige ostalo je upražnjenih osam mjesta, a šansu da se nađu među putnicima u šesnaestinu finala ima ukupno 17 klubova. Večeras nakon što se u terminima od 19:00 i 21:05 sati odigra posljednje, 6. kolo grupne faze, saznat ćemo sve putnike u nokaut fazu Evropske lige.
Arsenal, Lazio, Milan, Salzburg i Villarreal u šesnaestinu finala Evropske lige putuju kao prvoplasirane ekipe svojih grupa, a plasman u tu rundu takmičenja također su osigurali Atalanta, Braga, Dynamo Kyiv, FCSB, Lyon, Nice, Ostersund, Partizan, Plzeň, Real Sociedad i Zenit.

Osvajanjem trećeg mjesta u svojim grupama u Ligi prvaka u šesnaestini finala Evropske lige igrat će Atletico Madrid, Celtic, CSKA Moskva, Dortmund, RB Leipzig, Napoli, Spartak Moskva i Sporting. Ovih osam klubova zajedno sa 16 ranije navedenih čine grupu od 24 kluba koja su već izborila plasman u šesnaestinu finala.

AEK, Astana, Athletic Bilbao, Austria Beč, BATE, Crvena zvezda, Bašakšehir, Kopenhagen, Köln, Konyaspor, Lokomotiv Moskva, Ludogorets, Marseille, Sheriff, Slavia Prag, Vitória i Zorya spadaju među 17 klubova koji će se večeras boriti za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige.

Ovo je lista klubova koji su izgubili sve šanse za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige: Maccabi Tel-Aviv, Skenderbeu, Young Boys, Hoffenheim, Rijeka, Apollon Limassol, Everton, Zlín, Lugano, Hapoel Beer-Sheva, Hertha Berlin, Zulte Waregem, Vitesse, Rosenborg i Vardar.

Žrijeb za šesnaestinu finala bit će obavljen narednog ponedjeljka u 13:00 sati i počinje nakon žrijeba za osminu finala Lige prvaka koji počinje u 12:00 sati, a ceremonija će se održati u Nyonu.

Nekoliko bh. internacionalaca bi moglo zaigrati večeras, a među ostalim, to su Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ognjen Vranješ (AEK), Edin Višća (İstanbul Başakşehir), Sead Kolašinac (Arsenal)...

Parovi i satnice 6. kola grupne faze Evropske lige:



Grupa A

Villarreal 11
Slavia Prag 8
FC Astana 7
Maccabi Tel-Aviv 1

Villarreal - Maccabi Tel-Aviv (19:00 sati)

Slavia Prag - Astana (19:00 sati)

Grupa B

Dynamo Kiev 10
Partizan 8
Skënderbeu 5
Young Boys 3

Young Boys - Skenderbeu (19:00 sati)

Dynamo Kiev - Partizan (19:00 sati)

Grupa C

Braga 10
Ludogorets 8
Basaksehir 5
Hoffenheim 4

Basaksehir - Braga (19:00 sati)

Hoffenheim - Ludogorets (19:00 sati)

Grupa D

Milan 11
AEK 7
Rijeka 4
Austria Beč 4

Rijeka - Milan (19:00 sati)

Austria Beč - AEK (19:00 sati)

Grupa E

Atalanta 11
Lyon 11
Apollon 3
Everton 1

Atalanta - Lyon (19:00 sati)

Apollon - Everton (19:00 sati)

Grupa F

Sheriff 9
Lokomotiv M. 8
Kopenhagen 6
Zlín 2

Zlin - Lokomotiv Moskva (19:00 sati)

Kopenhagen - Sheriff (19:00 sati)

Grupa G

FCSB 10
Viktoria Plzeň 9
Lugano 6
Hapoel B-S 4

Hapoel Beer-Sheva - Plzen (21:05 sati)

FCSB - Lugano (21:05 sati)

Grupa H

Arsenal 10
Crvena zvezda 6
Köln 6
BATE Borisov 5

Crvena zvezda - Köln (21:05 sati)

Arsenal - BATE (21:05 sati)

Grupa I

Salzburg 11
Marseille 7
Konyaspor 5
Vitória 4

Marseille - Salzburg (21:05 sati)

Vitoria - Konyaspor (21:05 sati)

Grupa J

Östersunds 10
Athletic 8
Zorya Luhansk 6
Hertha 4

Zorya - Athletic Bilbao (21:05 sati)

Hertha - Ostersund (21:05 sati)

Grupa K

Lazio 13
Nice 9
Zulte Waregem 4
Vitesse 2

Zulte Waregem - Lazio (21:05 sati)

Vitesse - Nice (21:05 sati)

Grupa L

Zenit 13
Real Sociedad 12
Rosenborg 4
Vardar 0

Vardar - Rosenborg (21:05 sati)

Real Sociedad - Zenit (21:05 sati)

Najnovije
Najčitanije
Preporuke
Anketa
Da li ulaganje u terene može pomoći razvoju bh. nogometa?
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: