58

Oporavljeni Salah blistao, Liverpool ostvario ubjedljivu pobjedu na gostovanju

H. H.
Slavlje Salaha nakon gola (Foto: Twitter)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su kao gosti ekipu Brentfora rezultatom 4:1 i ostali su lideri na prvenstvenoj tabeli.

Redsi su poveli u 35. minuti kada je Nunez pogodio za 1:0, a u nastavku su Redsi na krilima oporavljenog Salaha koji je zamijenio povrijeđenog Jotu došli do ubjedljivog trijumfa.

Prvo je Salah asistirao MacAllisteru u 55. minuti za 2:0, a potom je Egipćanin izveo minijaturu i u 68. minuti povisio je na 3:0.

Tračak nade domaćima vratio je Toney u 75. minuti smanjivši na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Gakpo pogotkom u 86. minuti.

Redsi sada imaju pet bodova više od Manchester Cityja, ali i dvije utakmice više na svom kontu, a u narednom kolu će na svom terenu dočekati Luton. Brentford će gostovati Manchester Cityju.

Rezultat i strijelci:

Brentford - Liverpool 1:4 (Toney 85' / Nunez 35', MacAllister 55', Salah 68', Gakpo 86')