Obojica isključeni
71

Opći haos na Copa Americi: Messi i Medel dobili crvene kartone nakon koškanja

Argentinac Lionel Messi i Čileanac Gary Medel dobili su direktne crvene kartone u 37. minuti utakmice za 3. mjesto na Copa Americi.
Naime, pomenuti dvojac ušao je u sukob nakon jedne akcije kada je lopta izašla izvan terena igrališta, a nakon nešto oštrijeg duela Medel je doslovno nasrnuo na Messija i u kaznenom prostoru Čileanaca nastala je prava gužva.
Iako se na prvi pogled vidi kako Messi i nije želio učestvovati u incidentu i da je veći krivac za konflikt Medel, sudija de Vivar je pokazao direktan crveni karton i jednom i drugom igraču i obojioca su osam minuta prije kraja prvog poluvremena završili s igrom u današnjem susretu.

Inače, rezultat nakon prvih 45 minuta je 2:0 za Argentinu, a pogotke su postigli Aguero i Dybala.