50

"One man show" na Nou Campu: Neymar sa četiri gola srušio Rayo Vallecano

Neymar (Foto: EPA)
Barcelona je na svom terenu u okviru 8. kola španske Primere sa ubjedljivih 5:2 savladala ekipu Raya iz Vallecana, a junak utakmice bio je Brazilac Neymar koji je postigao četiri pogotka.

Utakmica nije krenula u željenom smjeru za Barcelonu. Gosti su u 15. minuti poveli sa 1:0 golom Javija Guerre. Poslije pogotka, Balugrana je ubacila u brzinu više i do 32. minute nakon dva pogotka Neymara, domaćin je preokrenuo rezultat. Oba gola Neymara postignuta su iz penala.

Sa rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvrijeme, a u drugom je Neymar postigao još dva pogotka, te upisao asistenciju Suarezu. Za konačnih 5:2 gol je postigao Jozabed.

Ono što vrijedi posebno istaknuti je učinak Neymara koji je iznudio dva penala, oba realizirao, te tome dodao još dva pogotka i jednu asistenciju.