Play-off
19

Tok utakmice / Omladinska Liga prvaka: Željezničar - Atletico Madrid 1:3

(Foto: N. G./Klix.ba)
Juniori Željezničara su u play-offu Omladinske Lige prvaka na Grbavici dočekali Atletico Madrid i poraženi su rezultatom 3:1. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice na Grbavici. Atletico Madrid je pobjedom nad Željezničarom rezultatom 3:1 prošao u osminu finala Omladinske Lige prvaka.

90+1' - Tri minute igre još na Grbavici.

90' - Uskoro ćemo saznati i koliko će minuta susret biti produžen.

88' - Posljednja izmjena na meču. Salomon je ispraćen aplauzima objektivne publike na Grbavici. U igru je ušao Dorta.

87' - Finiš utakmice. Atletico rutinski čuva stečenu prednost.

83' - Posljednja izmjena u redovima Plavih. Osmanović je zamijenio Hajdarevića.

82' - Navarro nakon kontre šutira, Dujmović izbija loptu u korner.

81' - Nakon kornera Montero šutira glavom pored gola.

78' - Izmjena u redovima Jorgandžija. Moreno je izašao, a u igri je Riquelme.

77' - Moya je dobio žuti karton.

76' - Kakva prilika za Atletico! Navarro je bio u šansi jedan na jedan sa Dujmovićem, ali je šutirao pored gola.

72' - Salomon je šutirao, Dujmović brani.

72' - Mujagić izlazi, ušao je Hasanović.

71' - I A. Šehić je požutio.

70' - Žerić je dobio žuti karton.

69' - Dos Santos brani Dacićev udarac sa desne strane.

68' - Aguero iz prvog kontakta s loptom postiže pogodak za 1:3. Pogodak ide na dušu Veliću koji je katastrofalno pogriješio prilikom prijema lopte.

67' - Prodato je 5.326 ulaznica za ovaj susret.

65' - Prve izmjene na meču. Beširević izlazi, Mujarić ulazi u redovima Želje. Kod Atletica izlazi Munoz, ulazi Aguero.

63' - Plavi traže penal! Šabanadžović je pao u kaznenom prostoru Atletica, turski sudija pušta da se igra nastavi.

61' - Velika prilika za Atletico. Munoz je prošao po desnoj strani i uposlio Navarra koji sa 11 metara nabija loptu preko gola.

59' - Moya je pucao dva puta zaredom iz kornera direktno u gol. Prvi put Dujmović je odbranio, drugi put je lopta otišla pored gola.

57' - Novi žuti karton za Želju. Ovaj put ga je dobio Hajdarević.

55' - Aliaga je dobio žuti karton zbog prekršaj nad Šehićem.

53' - Moya šutira sa 20 metara, lopta odlazi pored gola.

51' - Beširević je dobio žuti karton.

50' - Pet minuta igre u drugom poluvremenu, Plavi napadaju konstantno.

47' - Mujagić šutira sa distance, Dos Santos brani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. Atletico vodi protiv Željezničara rezultatom 2:1 na Grbavici.

45+1' - Nova kontra Jorgandžija, Munoz je bio sam pred golom, ali je Beširević u posljednji trenutak izblokirao njegov udarac i spasio čist pogodak.

45+1' - Jedna minuta sudijske nadoknade.

45' - Moreno šutira, Dujmović brani.

44' - Lijepa kontra Plavih, ali Šabanadžović i Mujagić kasne nakon Hajdarevićevog ubačaja sa desne strane.

41' - Velika šansa za Plave! Žerić je ubacio iz kornera, a Velić sa pet metara šutira glavom tik pored gola.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Atletico sigurno čuva vodstvo.

37' - Atletico pokušava kontranapadima ugroziti Dujmovićev gol.

32' - Moreno pogađa za 1:2. Kontranapad iz dva dodira je krunisan pogotkom. Asistent je bio Navarro, a Dujmović je veoma loše reagovao.

31' - Novi ubačaj Moye iz slobodnjaka, ali Dujmović uspijeva ukrotiti loptu.

30' - Zilić je dobio žuti karton nakon oštrog starta nad Morenom.

29' - Novi napad Atletica. Munoz ubacuje sa desne strane, Moreno neometan iz peterca šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola.

27' - Moreno poravnava na 1:1. Katastrofalna reakcija odbrane Želje je kažnjena.

24' - Žerić ubacuje sa lijeve strane iz slobodnog udarca, ali pravo u Dos Santosove ruke.

22' - Nova prilika za Atletico. Ponovo je Moya iz slobodnjaka ubacio, a Dujmović sjajno boksuje loptu.

20' - Prečka za Atletico! Moya je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a nespretni Šabanadžović je glavom zatresao Dujmovićev okvir gola.

13' - Nova greška odbrane Atletica, ali Beširević loše ubacuje loptu sa lijeve strane i ona odlazi u gol-aut.

9' - GOOOL!!! Eldar Šehić dovodi Želju u vodstvo! Hajdarević i Mujagić su kombinirali po lijevoj strani, lopta je došla do krilnog napadača Plavih koji uz mnogo sreće postiže pogodak ispod Dos Santosa.

7' - Navarro je bio u prilici, Dujmović brani. Prvi korner za Atletico.

5' - Plavi su bolji u uvodnih pet minuta utakmice.

1' - Susret na Grbavici je počeo.

15:58 - Prvi sa centra će krenuti nogometaši Atletica.

15:56 - Pred stadionom je velika gužva, oko 1.000 ljudi još čeka u redu za ulazak na Grbavicu.

15:55 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

15:54 - Na tribinama se nalazi oko 5.000 gledatelja koji u ovim trenucima pjevaju "Grbavicu".

15:53 - Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki je stigao na Grbavicu.

15:51 - Atletico će utakmicu početi u sastavu Dos Santos, Carlos Isaac, Montero, Aitor Punal, Aliaga, Carro, Munoz, Toni Moya, Garces Moreno, Navarro i Salomon Obama. Trener Jorgandžija je Manuel Cano.

15:50 - Za Željezničar će od prve minute igrati Dujmović, A. Šehić, Beširević, Šabanadžović, Velić, Zilić, E. Šehić, Dacić, Žerić, Hajdarević i Mujagić. Trener Plavih je Omer Joldić.

15:49 - Važno je napomenuti da se u play-offu igra samo jedan meč. U slučaju da nakon 90 minuta ne bude pobjednika, odmah će se pristupiti izvođenju penala.

15:48 - Glavni arbitar ovog meča će biti Turčin Mete Kalkavan.

15:47 - Željezničar je do play-offa stigao zahvaljujući pobjedama protiv bugarskog Ludogoreca i hrvatske Lokomotive.

15:46 - Pobjednik ovog susreta će ući u osminu finala elitnog evropskog klupskog takmičenja za juniore.

15:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice play-offa Omladinske Lige prvaka u kojoj se sastaju juniori Željezniara i Atletico Madrida. Meč počinje u 16 sati na stadionu Grbavica u Sarajevu.