Emotivni oproštaj
0

Oliver Kahn se oprostio od fudbala

Sarajevo-x.com
Pred prepunom Allianz Arenom na utakmici između reprezentacije Njemačke i Bayerna iz Minhena oprostio se jedan od najslavnijih golmana svih vremena Oliver Kahn.

Kahn ima 39 godina i ovaj susret ostat će zapamćen upravo po njegovom posljednjem krugu koji je optrčao po minhenskom stadionu s rukavicama na rukama dok ga je cijeli stadion gromoglasno pozdravio.

Profesionalna karijera ovog vrsnog golmana trajala je 21 godinu, a u nacionalnom timu zaigrao je 86 puta. Za ekipu Bayerna nastupio je 557 puta.

Kahn je ispraćen sa minhenskog stadiona pjesmom "Time To Say Goodbye" koju je izveo Paul Potts, a pozdravljanje sa vjernim navijačima i kolegama trajalo je deset minuta.

U toku karijere dobio je mnogo nagrada, a između ostalih proglašen je najboljim igračem Lige prvaka 2001. godine, IFFHS-ovim najboljim svjetskim golmanom 1999., 2001. i 2002., najboljim evropskim golmanom 1999., 2000., 2001. i 2002. njemačkim fudbalerom godine 2000. i 2001. Dobio je Zlatnu loptu na Svjetskom prvenstvu 2002. a sedam puta je proglašen najboljim golmanom Bundeslige.

Utakmica između njemačke reprezentacije i minhenskog Bayerna završila je rezultatom 1:1. Njemačka je povela u 33. minuti autogolom Brena, a rezultat je izjednačio Miroslav Klose u 51. minuti.