Prva liga FBiH
12

Olimpik u 90. minuti osvojio tri boda protiv Travnika, Radnik iz Hadžića iznenadio Orašje

(Foto: T. S./Klix.ba)
Ekipa Olimpika ostvarila je pobjedu u meču 2. kola Prve lige Federacije BiH protiv Travnika na svom terenu rezultatom 2:1.

Zajko Zeba je u 35. minuti majstorski pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo Olimpika, ali Šero golom u 59. minuti vraća stvari na početak. Pobjedu Olimpiku za veoma važna tri boda donio je Stjepanović u 90. minuti kada pogađa za konačnih 2:1.

Veliko iznenađenje napravila je ekipa Radnika iz Hadžića koja je porazila Orašje u gostima rezultatom 2:0, dok je Igman također kao gost porazio Bratstvo sa 2:1.

Metalleghe je na svom terenu bio bolji od Jedinstva (4:1), dok je Zvijezda iz Gradačca sa sigurnih 2:0 porazila Rudar u Kaknju. Meč između Budućnosti i Goražda završen je bez pogodaka.

U nedjelju se igraju i preostale dvije utakmice 2. kola, a sastaju se TOŠK i Čapljina, kao i GOŠK i Slaven.