"Vukovi" slavili na Koševu
0

Olimpik savladao Široki Brijeg

Sarajevo-x.com
Golom Nihada Suljevića u 80. minuti "Olimpik" je ugrabio sva tri boda iz susreta sa "Širokim Brijegom", igranom u okviru 3. kola nogometne Premijer lige BiH na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu. Bilo je 1:0.

Odlučujući pogodak postignut je nakon slobodnjaka Tiaga čiji je šut Bandović odbio, a Suljević natrčao i loptu pospremio u mrežu.

Inače, obje ekipe su imale po nekoliko šansi za postizanje pogotka na utakmici, no spretniji su bili "vukovi" koji su tako uvezali dvije pobjede, nakon neočekivanog slavlja u Trebinju prošle sedmice, protiv "Leotara". I tada je pobjedonosni gol za "Olimpik" postigao Suljević.

Susret je počeo ne naročito lijepom igrom, a nakon što je tako potrošeno desetak minuta, prvi su ozbiljnije priprijetili nogometaši "Olimpika" preko Suljevića u 13. minutu, čiji je šut glavom nakon kornera otišao preko gola.

Minut kasnije Alimanović je šutirao tik iznad prečke golmana "Širokog", Bandovića, a uzvratio mu je igrač gostiju, Šilić, dalekometnom paljbom s 30-ak metara iz slobodnjaka. No, rezultat se nije promijenio, baš kao ni do kraja poluvremena iako su obje ekipe imale po nekoliko šansi.

U nastavku slična slika. Ekipe su se smjenjivale u napadima, od kojih bi neki završili izglednim šansama, no u tim slučajevima ili su napadači bili nedovoljno precizni, ili su svojim udarcima pružili priliku golmanima Bandoviću i Lučiću da se istaknu.

Ipak, "Olimpik" je bio konkretniji, a da mreže ne ostanu netaknute pobrinuo se Suljević, koji je iskoristio svoju šansu i svojoj ekipi donio vrlo važna tri boda. Pred kraj, Durak je mogao povisiti na 2:0, našao se sam pred golmanom Bandovićem, ali je pucao ravno u njega te je susret okončan rezultatom 1:0 za "Olimpik".

Početni sastavi:

OLIMPIK: Lučić, Suljević, Ješe, Kolarov, Subašić, Tiago, Kresser, Čulov, Alimanović, Mujić, Kapić.

ŠIROKI: Bandović, Ćorić, Barišić, Kožul, Alves, Topić, Šilić, Ivanković, Roskat, Weitzer, Ljubić.

Premijer liga BiH, 3. kolo:

Olimpik - Široki Brijeg 1:0 (Suljević, 80. minut)

U subotu:

Zvijezda - Leotar 1:0 Rudar - Drina Zvornik 1:0 Budućnost - Čelik 1:1 Borac - Velež 1:1 Travnik - Željezničar 2:1 Zrinjski - Slavija 4:2 Sarajevo - Sloboda 3:0

1. Rudar 3 2 1 0 4:2 7
  2. Željezničar 3 2 0 1 5:2 6
  3. Slavija 3 2 0 1 5:5 6
  4. Zvijezda 3 2 0 1 3:3 6
  5. Olimpik 3 2 0 1 2:2 6
  6. Velež 2 1 1 0 3:1 4
  7. Borac 3 1 1 1 5:4 4
  8. Čelik 2 1 1 0 3:2 4