Premijer liga BiH
53

Olimpik na debiju Petrovića pobijedio Radnik, slijedi velika borba za opstanak

(Foto: T. S./Klix.ba)
Ekipa Olimpika pobijedila je Radnik u meču 19. kola nogometne Premijer lige BiH rezultatom 1:0 na debiju novog trenera Slavke Petrovića.

Nakon nešto mirnijeg početka utakmice, prvu šansu na meču imali su igrači Olimpika u 28. minuti kada je Perišić šutirao iz izgledne pozicije, ali nije uspio postići gol. Uslijedile su šanse Osmanovića i Šišića, no bez promjene rezultata.

Prvu pravu šansu za Radnik imao je Vušurović koji je u 41. minuti šutirao pored gola.

Ključni trenutak meča desio se u 41. minuti kada je Olimpik stigao do vodstva. Kenan Handžić je lijepo pogodio s distance i tako svom timu donio prednost, a do poluvremena Radnik je mogao do poravnanja da je Karić pogodio iz dobre pozicije.

U drugom poluvremenu Olimpik je čuvao stečenu prednost, iako su obje ekipe mogle postići gol, a na kraju je pogodak iz 41. minute bio i jedini na ovom susretu.

Slavko Petrović tako je pobjedom debitovao na klupi Olimpika, a zanimljivo, prvi trijumf je ostvario upravo protiv bivšeg kluba kojeg je vodio na početku voe sezone.

Olimpik - Radnik 1:0