2

Old Firm: Celtic nakon preokreta slavio u gostima kod Rangersa

Posljednjeg dana 2016. godine odigran je veliki Old Firm u kojem je Celtic slavio u gostima kod Rangersa rezultatom 2:1.

U okviru 20. kola škotskog prvenstva odigran je 404. veliki derbi Glasgowa, a prvi u vodstvo su došli domaćini.

Već u 12. minuti nakon lijepe akcije po desnoj strani legenda Policajaca, 37-godišnji Kenny Miller je pogodio Gordonovu mrežu.

Radost domaćih navijača trajala je do 34. minutekada je nakon kornera Dembele zakucao loptu pod prečku za 1:1.

Celtic je do tri boda došao u 70. minuti kada je Sinclair postigao pogodak sličan vodećem Rangersa za konačnih 2:1.

Ovo je druga prvenstvena pobjeda Celtica iz isto toliko utakmica otkako su se Rangersi vratili u elitni razred škotskog nogometa.