Tri konkurencije
103

Okončan sedmi "Sarajevo Street Football", učestvovalo više od 600 djece

Posljednjeg dana "Sarajevo Street Football 2018", sedmog turnira u malom nogometu za osnovce, u organizaciji dječije sportske škole "Proacademia" i marketing agencije B40, odigrani su polufinalni i finalni mečevi.

Timovi su bili podijeljeni su tri konkurencije, do 5., 7. i 9. razreda osnovne škole.

U konkurenciji do 9. razreda prvo mjesto je osvojila Četvrta O.Š. iz Hrasnice, koja je u finalu pobijedila vršnjake s Čengić Vile 1 rezultatom 3:1.

Osnovna škola Mehmedalija Mak Dizdar bila je najbolja u konkurenciji do 7. razreda. Oni su u finalu s uvjerljivih 4:0 savladali O.Š. Hasan Kikić.

Do 5. razreda najbolja je bila O.Š. Musa Ćazim Ćatić 2, koja je u posljednjoj utakmici bila bolja od O.Š. Izet Šabić rezultatom 1:0.

Učešće ekipa bilo je besplatno, a cilj projekta je bio uključivanje što više djece u sportske aktivnosti.

Pobjednici su osvojili upisninu za ljetni sportski kamp Dječije sportske škole "Proacademia" i poklon pakete VW, Bracom i Triglav osiguranja.

Pored takmičarskog dijela, ovog sada već tradicionalnog događaja, organizator je pripremio još mnogo drugih sadržaja.

Na turniru je i ove godine učestvovalo više od 600 djece, iz 28 osnovnih škola.