Premijer liga BiH
57

Tok utakmica / Odluka o prvaku BiH: Zrinjski slavio i došao do odbrane titule

Mostar: Zrinjski - Sloboda (Foto: Klix.ba)
Posljednje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine igralo se danas nakon kojeg smo dobili prvaka naše zemlje za sezonu 2016/2017. Titulu je nakon pobjede nad Slobodom odbranio Zrinjski, a tekstualni prijenos utakmica sa fotografijama i video zapisima iz Mostara, Sarajeva i Krupe mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

18:50 - Zrinjski je odbranio titulu prvaka Bosne i Hercegovine! Peta titula za Mostarce!

90' Zrinjski - Sloboda 3:0: Završen je susret i u Mostaru.

90' Krupa - Sarajevo 1:0: Kraj i u Krupi.

90' Željezničar - Radnik 2:1: Kraj utakmice na Grbavici.

90' Željezničar - Radnik 2:1: GOOL! Zakarić! Blagojević šutira iz daljine, Lučić odbija loptu, a Zakarić je šalje u mrežu.

90' Zrinjski - Sloboda 3:0: Dvije mintue nadoknade.

90' Željezničar - Radnik 1:1: Igrat će se još četiri minute na Grbavici.

90' Krupa - Sarajevo 1:0: Hadžić je u debiju pokušao doći do pogotka, Kutić brani još jednom. Tri minute nadoknade.

85' Krupa - Sarajevo 1:0: Prvi udarac gostiju u okvir gola. Radovac je šutirao, ali Kutić je siguran.

81' Zrinjski - Sloboda 3:0: Filipović je bio u šansi, Muminović brani.

84' Krupa - Sarajevo 1:0: U Krupi kao u većem dijelu utakmice dosadna igra.

84' Željezničar - Radnik 1:1: Radnik igra bolje u finišu meča.

80' Željezničar - Radnik 1:1: Još jednom Kjosevski na visini zadatka! Radnik je u dvije minute imao dvije stopostotne šanse, ali golman Plavih sjajno interveniše.

78' Željezničar - Radnik 1:1: Kjosevski spašava Plave! Nakon ubačaja sa desne strane glavom je šutirao Obradović, a golman Želje pokazuje vrhunske reflekse i brani šut.

74' Krupa - Sarajevo 1:0: Nedim Hadžić debituje za Sarajevo. Ušao je umjesto Hebibovića.

71' Zrinjski - Sloboda 3:0: Mešanović izlazi uz gromoglasne aplauze sa tribina. Ušao je Kajkut koji je donio pobjedu Plemićima u Bijeljini kojom su se Mostarci vratili na prvo mjesto.

73' Željezničar - Radnik 1:1: Plavi napadaju konstantno, svi igrači Radnika su na svojoj polovini u posljednjih pet minuta.

68' Željezničar - Radnik 1:1: Zeba se povrijedio i u velikim je bolovima. Na travnjaku leži više od minute.

66' Željezničar - Radnik 1:1: Ambiciozan pokušaj Stanića sa 30 metara, lopta odlazi preko gola.

64' Krupa - Sarajevo 1:0: Prva prilika za goste. Ahmetović veoma loše šutira.

59' Zrinjski - Sloboda 3:0: GOOL! Mešanović! Bilbija mu je asistirao, a Mešanović sa ivice kaznenog prostora od stativu postiže svoj 11. pogodak ove sezone! Sada je i definitivno jasno da će Zrinjski odbraniti titulu prvaka BiH.

57' Željezničar - Radnik 1:1: Okić je bio u prilici, Kjosevski je bio siguran.

57' Željezničar - Radnik 1:1: GOOL! Lendrić! Blagojević je ubacio iz kornera, a Marković glavom proslijedio loptu do Lendrića koji pogađa.

53' Zrinjski - Sloboda 2:0: Filipović i Bilbija su promašili dobre prilike.

55' Krupa - Sarajevo 1:0: GOOL! Dujaković! Milanović je šutirao, Pavlović je odbio loptu, a Dujaković je pospremio u mrežu.

49' Zrinjski - Sloboda 2:0: Salihović šutira, ali Pirić bez problema brani.

50' Željezničar - Radnik 0:1: Osmanković je dobio žuti karton.

46' Zrinjski - Sloboda 2:0: Drugo poluvrijeme u Mostaru je krenulo sa skoro tri minute zakašnjenja za mečevima u Sarajevu i Krupi.

46' Krupa - Sarajevo 0:0: Najagilniji igrač domaćina Barić šutira, ali nije bio precizan.

18:00 - Susreti na Grbavici i u Krupi su počeli, čeka se početak u Mostaru.

6. Sloboda 43

45' Zrinjski - Sloboda 2:0: Kraj prvog poluvremena. Zrinjski suvereno ide ka odbrani titule prvaka BiH.

45' Željezničar - Radnik 0:1: Kraj prvog poluvremena na Grbavici.

45' Krupa - Sarajevo 0:0: Kraj prvog poluvremena. Loša utakmica.

45' Krupa - Sarajevo 0:0: Milutinović šutira, Pavlović brani.

42' Zrinjski - Sloboda 2:0: GOOL! Bilbija! Filipović je ubacio sa desne strane, Bilbija iz peterca iz voleja "probija" Muminovića. Ovo je bio deseti Bilbijin pogodak ove sezone.

40' Željezničar - Radnik 0:1: Zeba je "na foru" izveo slobodna udarac i uposlio Lendrića koji u situaciji jedan na jedan sa Lučićem šutira pored gola.

40' Krupa - Sarajevo 0:0: Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Dosadna utakmica bez ikakvih prilika.

34' Željezničar - Radnik 0:1: Marković je požutio u redovima domaće ekipe.

34' Zrinjski - Sloboda 1:0: Prva prilika za Slobodu, Hairlahović šutira sa 20 metara iz prve pokraj Pirićevog gola.

33' Željezničar - Radnik 0:1: Radnik igra veoma otvoreno na Grbavici.

27' Željezničar - Radnik 0:1: Uzbudljivo je bilo pred oba gola u razmaku od samo 60 sekundi. Najprije je Crnovo šutirao, a Vasić ispred gol-linije izbacio loptu, da bi nakon kontranapada Radnika Željina odbrana uspjela izbaciti loptu u korner.

27' Krupa - Sarajevo 0:0: Novaković ruši Barića, ali domaćin ne dobija ni prekršaj iako su igrači Krupe tražili i isključenje.

19' Zrinjski - Sloboda 1:0: Nova velika prilika za Mostarce. Mešanović glavom iz peterca šutira preko gola.

15' Željezničar - Radnik 0:1: GOOL!!! Peco! Nakon polukontre Peco šutira sa 18 metara veoma precizno i Kjosevski nije imao nikakve šanse da zaustavi njegov udarac.

11' Zrinjski - Sloboda 1:0: GOOL!!! Bilbija! Filipović je ubacio sa desne strane, Bilbija na prvoj stativi nogom posprema loptu u mrežu za veliko slavlje Mostaraca!

10' Krupa - Sarajevo 0:0: U Krupi se ništa značajno ne dešava, bez izglednih prilika.

8' Zrinjski - Sloboda 0:0: Kukoč ubacuje u peterac, Mešanović glavom šutira pored gola.

7' Zrinjski - Sloboda 0:0: Mostarci napadaju, ali još uvijek bez prave prilike.

4' Željezničar - Radnik 0:0: Još jedna sjajna intervencija Lučića nakon Zebinog šuta sa 20 metara. Drugi korner za Želju.

3' Željezničar - Radnik 0:0: Velika prilika za Plave. Marković je izašao sam na Lučića, golman gostiju brani.

17:00 Susreti su počeli.

16:58 - Računica je jasna: Zrinjski pobjedom sigurno osvaja titulu, ali može i remijem ukoliko Željo i Sarajevo ne slave. Željezničaru za titulu treba pobjeda uz uslov da Zrinjski ne pobijedi, dok bi Sarajevo došlo do titule u slučaju pobjede i poraza Zrinjskog i Želje.

16:52 - U konkurenciji za prvaka BiH su Zrinjski, Željezničar i Sarajevo. Zrinsjki je lider sa 61 bodom, Željo je drugi sa 60, dok Sarajevo ima 59.

16:50 - Jučer su završene utakmice Lige za opstanak nakon koje je riješena dilema ko će uz Olimpic igrati u nižem rangu takmičenja naredne sezone. Najdeblji kraj izvukao je Metalleghe, dok su se Vitez i Čelik spasili.

16:50 - U posljednjem kolu Lige za prvaka sastaju se Zrinjski – Sloboda, Željezničar – Radnik i Krupa – Sarajevo. Svi susreti počinju u 17 sati.

16:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica posljednjeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.