Evropska liga
511

Odličan rezultat u Škotskoj: Široki Brijeg odigrao 1:1 protiv Aberdeena

Nogometaši Širokog Brijega večeras su u Škotskoj odigrali neriješeno 1:1 protiv favorizovanog Aberdeena u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige.

Škoti su bili opasniji protivnik na otvaranju utakmice, a pritisak su krunisali u 18. minuti kada je Christie pogodio mrežu Širokobriježana.

Bh. ekipa se u nastavku utakmice oslobodila pritiska i s nekoliko poluprilika dostojno se nosila s favorizovanim domaćinima.

Aberdeen je krenuo znatno odlučnije u drugom poluvremenu sa željom da riješe pitanje putnika u treće pretkolo, dok je Široki prijetio iz kontri.

Dobru igru naš predstavnik krunisao je u 69. minuti kada je Marković postigao veoma važan gol za izjednačenje.

Do kraja meča domaći su pokušali ponovo doći u vodstvo, ali je odbrana Širokobriježana večeras bila besprijekorna.

Odluka o putniku u treće pretkolo Evropske lige past za sedam dana na Pecari, a Široki ima lijepu zalihu s utakmice u Škotskoj.