0

Odličan Hiddinkov start, Turska pobijedila Kazahstan

Guus Hiddink
Petak je ispunjen mnogim kvalifikacijskim nogometnim utakmicama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, kojem su zajedno domaćini Poljska i Ukrajina.

Nakon solidno obavljenog posla na kormilu ruske reprezentacije, sjajni holandski strateg Guus Hiddink se prebacio u Tursku, gdje će s tamošnjom nacionalnom ekipom pokušati dogurati do Evropskog prvenstva.

Start je bio i više nego uspješan, pa je tako Turska pobijedila Kazahstan u Astani s 3-0 (grupa A). Unutar samo tri minute, od 24. do 26., Turska je zabila dva pogotka i time potpuno odbacila neizvjesnost s ovog ogleda. Strijelci su bili Arda Turan i Hamit Altintop. Do kraja se i Nihat Kahveci upisao u strijelce.

Mnogo je teže bilo gostovanja Irske kod Armenije u Jerevanu, u utakmici grupe B. Pobijedila je Irska 1-0 kasnim pogotkom u 76. minuti. Strijelac za važna tri irska boda bio je Keith Fahey, vezni igrač Birminghama.