Pobjeda Sociedada
8

Odegaard ponovo pokazao kakav je majstor u spektakularnoj utakmici u Pamploni

Odegaard slavi pogodak (Foto: Real Sociedad)
Nogometaši Real Sociedada pobijedili su u Pamploni u okviru 18. kola La Lige ekipu Osasune nevjerovatnim rezultatom 4:3 te se probili na četvrto mjesto na tabeli španskog prvenstva.

Gosti su poveli već u 15. minuti kada je Oyarzabal pogodio na asistenciju Odegaarda, a Portu je udvostručio prednost tri minute kasnije.

Raspoloženi norveški reprezentativac Odegaard je potom postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca za uvjerljivo vodstvo od 0:3, dok je Aridane u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio prednost gostiju.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku, Chimy Avila je postigao drugi gol za Osasunu, a onda je uslijedio šok zbog crvenog kartona koji je dobio Roncaglia.

Isak u 79. minuti povećava vodstvo na 2:4, ali je uporna Osasuna preko odličnog Chimyja Avile ponovo došla u priliku osvojiti bod. Ipak, u tom naumu nisu uspjeli pa su gosti odnijeli velika tri boda.

Sociedad je četvrti na tabeli La Lige, dok je Osasuna na 12. poziciji.