Čudo na golu
23

Odbrana sezone Ter Stegena spasila Barcelonu protiv Getafea

Nogometaši Barcelone su uz mnogo muke upisali bodove protiv Getafea (2:1), a ključnu rolu odigrao je golman Marc-Andre ter Stegen.

Naime, njemački čuvar mreže je u 72. minutu izveo potez utakmice spasivši svoj tim u situaciji kada su svi već vidjeli loptu u mreži.

Nakon centaršuta s lijeve strane igrač Getafea glavom je pucao ka golu Barce, a Ter Stegen se nekako u toj situaciji odbranio.

Ipak, nije uspio ukrotiti loptu koja je pala gotovo na liniju pa je još jednom bravuroznom intervencijom sklonio loptu s kopačke drugog gostujućeg nogometaša.

[TWITTER]1228753751659421698[/TWITTER]

Inače, Barcelona je povela preko Griezmanna kojem je idealnu šansu servirao Messi, dok je Sergio Roberto uvećao vodstvo.

Getafe je potom odigrao sjajno drugo poluvrijeme, smanjili su rezultat u 66. minuti preko Angela, ali je Barcelona imala mnogo sreće i sjajnog Ter Stegena da odbije nalet gostiju te sačuva pobjedu.