Odbrana sezone Ter Stegena spasila Barcelonu protiv Getafea

komentara
23

dijeljenja
Odbrana sezone Ter Stegena spasila Barcelonu protiv Getafea Foto: Screenshot
Nogometaši Barcelone su uz mnogo muke upisali bodove protiv Getafea (2:1), a ključnu rolu odigrao je golman Marc-Andre ter Stegen.
Naime, njemački čuvar mreže je u 72. minutu izveo potez utakmice spasivši svoj tim u situaciji kada su svi već vidjeli loptu u mreži.

Nakon centaršuta s lijeve strane igrač Getafea glavom je pucao ka golu Barce, a Ter Stegen se nekako u toj situaciji odbranio.

Ipak, nije uspio ukrotiti loptu koja je pala gotovo na liniju pa je još jednom bravuroznom intervencijom sklonio loptu s kopačke drugog gostujućeg nogometaša.

Inače, Barcelona je povela preko Griezmanna kojem je idealnu šansu servirao Messi, dok je Sergio Roberto uvećao vodstvo.

Getafe je potom odigrao sjajno drugo poluvrijeme, smanjili su rezultat u 66. minuti preko Angela, ali je Barcelona imala mnogo sreće i sjajnog Ter Stegena da odbije nalet gostiju te sačuva pobjedu.