Katastrofa Splićana
10

Od euforije do potpunog očaja: Hajduk vezao peti poraz za kraj snova o tituli

N. M.
Nogometaši Hajduka nastavili su katastrofalan niz u ključnom dijelu sezone Hrvatske nogometne lige (HNL), a danas su na Poljudu upisali četvrti vezani poraz u prvenstvu te peti u svim takmičenjima.

Nadigrao je ovaj put Osijek splitski tim i savladao ga s 2:1, a sve golove su gledaoci na Poljudu vidjeli u prvom poluvremenu.

Matković je u 19. minuti doveo u prednost Osijek, Trajkovski je nepunih deset minuta poslije poravnao na 1:1, da bi prednost gostima vrati Mierez.

Do kraja je ostalo 2:1 i Hajduk je upisao peti vezani poraz u svim takmičenjima, za kraj svih nadanja za titulu šampiona Hrvatske.

Sada Hajduk zaostaje čak 10 bodova za prvoplasiranom Rijekom, koja ima i utakmicu zaostatka pa je jasno da Splićani nemaju nikakve šanse za titulu.

Podsjećamo, ne tako davno, prije samo nekoliko mjeseci, cijelu Dalmaciju je tresla neviđena euforija jer je Hajduk bio jesenji šampion i izgledalo je da korača ka tituli nakon 19 godina.