Ligue 1
8

Očajni Monaco poražen u Saint-Etienneu i ostao na razočaravajućoj 18. poziciji

Nogometaši St. Etienne pobijedili su na Geoffroy-Guichardu u okviru osmog kola Ligue 1 ekipu Monaca rezultatom 2:0.

St. Etienne je tako potvrdio dobru formu zabilježivši treću vezanu pobjedu, dok je favorizovani Monaco nastavio sa serijom očajnih rezultata budući da nisu ubilježili trijumf od 11. augusta.

U prvom poluvremenu Monaco je bio daleko bolji protivnik, a redale su se šanse Barrece, Sylle i Falcaa. S druge strane zaprijetio je Cabella, a onda je uslijedila kazna pred odlazak na odmor, kada je Khazri donio vodstvo domaćinu.

Slično je bilo i u nastavku pa je nakon promašaja Falcaa i Traorea prvo ozbiljno zaprijetio Salibur, a onda je sjajni Khazri svojim drugom golom udvostručio prednost St. Etiennea te ujedno postavio konačni rezultat.

St. Etienne se večerašnjom pobjedom probio na drugo mjesto s šest bodova zaostatka u odnosu na PSG, koji ima i utakmicu manje. Monaco je s druge strane ostao na mizernoj 18. poziciji.