Serie A
22

Očajni Milan prokockao pobjedu u Empoliju, Krunić igrao 90 minuta

Nogometaši Empolija i Milana podijelili su bodove na Carlu Castellaniju u okviru 6. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1.

Rossoneri su tako i treći put zaredom remizirali u elitnom rangu italijanskog nogometa, dok je Empoli prekinuo niz od dva uzastopna poraza.

Već u desetoj minuti gosti su došli u vodstvo autogolom Capezzija, a onda je Empoli zaprijetio preko La Gumine, dok je Caputo pogodio stativu.

Do odlaska na odmor Milan je propustio dvije dobre prilike. U oba navrata sjajno je odbranio Terracciano. Prvo je zaustavio udarac Bonaventure, a onda i Kessija.

Igralo se potom mirno sve do dvadeset minuta prije kraja meča kada Empoli golom Caputa iz penala donosi izjednačenje. Prethodno je jedanaesterac skrivio Romagnoli.

Najbolju priliku Milana za pobjedu do kraja susreta propustio je Suso, ali je još jednom fantastično odbranio Terracciano pa promjene rezultata nije bilo.

Bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao je svih 90 minuta za domaću ekipu.

Milan je s večerašnjim bodom skočio na 14. mjesto Serije A, dok je Empoli ostao na 17. poziciji.