Velikan u problemu
84

Očajni Ajax ponovo izgubio na nevjerovatan način, predzadnji je na tabeli i prijeti mu ispadanje

S. G.
Crnoj seriji Ajaxa ne nazire se kraj, a Kopljanici su je danas uspjeli produžiti porazom na gostovanju u Utrechtu koji je slavio s 4:3 nakon nevjerovatnog preokreta.

Kopljanici su uspjeli izgubiti iako su do 71. minute vodili sa 3:2, ali domaćin se nije predao.

Utrecht je brzo izjednačio preko Toornstre, a onda je susret prekinut zbog navijača Ajaxa koji su počeli ubacivati razne predmete na teren.

Prekid je bolje prijao domaćinu koji je uspio zabiti i novi gol preko Fraula što je značilo da će ovo biti četvrti vezani poraz tima iz Amsterdama.

Najveći nizozemski klub tako je izjednačio najveći niz bez pobjede od sedam utakmica koji datira iz sezone 1964/65.

Ajax se trenutno nalazi na 17., pretposljednjoj poziciji Eredivisie sa svega pet osvojenih bodova.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović odigrao je 90 minuta za svoj tim.