Afrički kup nacija
44

Obala Slonovače večeras neće spavati: Savladali su Kongo i zakazali finale s Nigerijom

N. K.
Nogometaši Obale Slonovače plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija nakon što su večeras u polufinalu savladali selekciju Konga rezultatom 1:0.
Prvo poluvrijeme bilo je dosta uzbudljivo te su obje selekcije zaprijetile u nekoliko navrata. Ipak, mreže se nisu tresle.

Znatno lošiji nogomet igrao se u nastavku meča, a pogotovo se to odnosilo na igrače Konga.

Obala Slonovače je u vodstvo stigla u 65. minuti.

Nakon centaršuta Gradela s desne strane, Haller je zahvatio loptu na izuzetno čudan način. Lopta je dobila neobičnu putanju, prevarila golmana i zakoprcala se u mreži za veliko slavlje domaćina prvenstva.

Gol pogledajte ovdje.

Obala Slonovače je potom mirno privela utakmicu kraju te nije dozvolila Kongu da pokuša doći do izjednačenja i eventualnih proudužetaka.

Finale će se igrati u nedjelju u 20:00 sati, a u njemu će se sastati Nigerija i Obala Slonovače.