0

Novo razočarenje: Bournemouth fantastičnim golovima iz kornera presudio Mancehster Unitedu

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Nakon što su u gostima savladali Chelsea igrači Bournemoutha su na svom stadionu u 16. kolu Premiershipa srušili i Manchester United rezultatom 2:1.

Stanislas je u drugoj minuti matirao De Geu golom iz kornera i izazvao erupciju oduševljenja na stadionu.

Fellaini je izjednačio na 1:1 u 24. minuti i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Nakon devet minuta igre u drugom dijelu King je nakon odlične akcije iz kornera pogodio za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Bournemouth je zauzeo 14. mjesto na tabeli, dok je United ostao na četvroj poziciji, a ovo je novo razočarenje nakon ispadanja iz grupne faze Lige prvaka. Rezultati 16. kola Premiershipa:

Norwich - Everton 1:1 Manchester City - Swansea 2:1 Sunderland - Watford 0:1 West Ham - Stoke 0:0

Crystal Palace - Southampton 1:0 Bournemouth - Manchester United 2:1