Jedva prošli grupu
57

Novo ludilo na Afričkom kupu nacija: Kamerun u finišu napravio čudo i zakazao derbi s vječitim rivalom

H. H.
Slavlje nogometaša Kameruna nakon gola (Foto: Twitter)
Nogometaši Kameruna su se s dva kasna gola plasirala u šesnaestinu finala Afričkog kupa nacija pobijedivši Gambiju rezultatom 3:2.

Petostruki šampioni Afrike su osvojili drugo mjesto u grupi C i prošli su dalje zahvaljujući gol-razlici, a samo su ih minute dijelile od ispadanja.

Toko-Ekambi je doveo Kamerun u vodstvo u 56. minuti, ali je uslijedio preokret Gambijaca koji su poveli 2:1 pogocima Jallowa u 72. i Colleyja u 85. minuti.

Činilo se da Kamerun definitivno ispada, ali finišu meča desilo se pravo čudo. Prvo je Gomez u 87. minuti postigao autogol za 2:2, a u 91. minuti Wooh je nakon kornera visoko skočio i glavom pogodio za vodstvo Kameruna 3:2.

To nije bilo sve, jer je Gambija u 94. minuti postigla gol preko Mohameda Sanea, ali je tek nakon pregleda VAR-a utvrđeno da je to uradio rukom i pogodak je poništen.

Ekipa Rigoberta Songa će se u subotu suočiti sa vječitim rivalom Nigerijom u 1/16 finala na stadionu Felix Houphouet Boigny u Abidjanu.