21

Novi sramotan poraz Crvene zvezde: Bivši evropski prvak se oprostio od Evrope

Kairat - Crvena zvezda
Iako su nakon sramotnog poraza od Kairata u prvom susretu prvog pretkola Evropske lige iz Crvene zvezde poručivali kako je poraz tek plod nesretnih okolnosti i crvenog kartona već u drugoj minuti, današnji poraz od istog protivnika na gostujućem terenu novi je vruć šamar za sve poklonike nekadašnjeg prvaka Evrope.

Ni danas nije bilo neizvjesnosti, a Kazahstanci su već nakon 47 minuta igre imali prednost od dva pogotka, pa je već tad bilo jasno da "crveno-beli" nemaju šta tražiti u Evropi. Do kraja su Beograđani postigli tek počasni pogodak, pa je meč okončan pobjedom Kairata 2:1.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je najbolji mladi golman svijeta Predrag Rajković. Strijelci za pobjednički tim bili su Islamhan i Kuat, dok je jedini pogodak za Beograđane postigao Savićević iz penala.