Kvalifikacije za SP
0

Novi posrtaj Argentine u Andama

Nogometaši Ekvadora pobijedili su u Quitu Maradonine Argentince 2-0 u dvoboju 14. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Novi je to poraz svjetske nogometne velesile na andskim visinama. Ovaj put igralo se na stadionu Olimpico Atahualpa u Quitu, na 2.800 metara nadmorske visine. Prije dva je mjeseca Maradonina momčad još teže stradala na 3.600 metara visine, izgubivši od Bolivije u La Pazu 6-1.

Ovog puta, kao uostalom i prethodnog, objektivnim se čini da je loša igra i relativno slaba kvaliteta u svim linijama osim u napadačkoj, kumovala novom sramotnom porazu.

Ekvadorci su konfuzne “gauče” potopili u drugom poluvremenu utakmice, nakon amataerskih grešaka gostiju pred golmanom Andujarom. Najprije je Walter Ayovi pogodio iskosa s lijeve strane, s dvadesetak metara udaljenosti, rašlje Andujarova gola u 72. minuti, da bi 11 minuta potom Pablo Palacios iskoristio neodlučnost argentinskih braniča u 16-ercu zabivši za konačnih 2-0.

Imali su Argentinci tri dobre prilike za gol u prvom poluvremenu. Najveću je propustio Carlos Tevez u 10. minuti, kada mu je domaći golman, inače Argentinac Marcello Elizaga, odbranio loše izveden penal. Još je dva puta dobre prilike zapucao Leo Messi, jednom na asistenciju Teveza, a drugi put nakon solo prodora. U drugom poluvremenu Argentinci nisu pokazali ništa.

Četiri kola prije kraja kvalifikacija Argentina na sigurnom četvrtom mjestu bježi tek dva boda nadirućem Ekvadoru. Sljedeću utakmicu Maradonin ranjivi sastav igra 5. septembra na svom teritoriju protiv Brazila.

A Brazil je u dvoboju dvije vodeće ekipe kvalifikacija u Recifeu pobijedio Paragvaj 2-1, iako su gosti poveli golom Salvadora Cabañasa u 25. minuti. Robinho je u 40. minuti izjednačio iz voleja, da bi Nilmar, odlični napadač brazilskog Internacionala, donio pobjedu domaćima u 49. minuti.

Tom su pobjedom igrači Carlosa Dunge samostalno ostali na vrhu tabele.

Odlično i dalje stoje Čileanci, koji pod vodstvom argentinskog trenera Marcela Bielse nižu uspjehe i drže drugo mjesto na tabeli. U Santiago de Chileu su tako u srijedu pobijedili Bolivijce 4-0.

Kolumbija je u Medellinu nanijela osmi uzastopni poraz Peruancima. Bilo je 1-0.

U Puerto Ordazu domaći su Venezuelci remizirali s Urugvajcima (2-2).

Južnoameričke kvalifikacije za nogometni SP, 14. kolo:

Brazil – Paragvaj 2-1 (Robinho 40, Nilmar 49 / Cabañas 25)

Ekvador – Argentina 2-0 (Ayovi 72, Palacios 83) Čile – Bolivija 4-0 (Beausejour 43, Estrada 74, Sanchez 78, 88) Kolumbija – Peru 1-0 (Falcao Garcia 25) Venezuela – Urugvaj 2-2 (Maldonado 9, Rey 75 / Suarez 61, Forlan 72)

1. Brazil 14 7 6 1 25-6 27
  2. Čile 14 8 2 4 23-14 26
  3. Paragvaj 14 7 3 4 20-13 24
  4. Argentina 14 6 4 4 19-15 22
  1. Ecuador 14 5 5 4 18-20 20
  2. Urugvaj 14 4 6 4 23-16 18
  3. Kolumbija 14 4 5 5 7-11 17
  4. Venezuela 14 5 2 7 17-24 17