U odličnoj formi
53

Novi pogodak Hodžića za prvo mjesto na listi strijelaca mađarskog prvenstva

Hodžić slavi pogodak (Foto: MOL Fehervar)
Nogometaši MOL Fehervara pobijedili su u Szekesfehervaru u okviru 20. kola mađarske OTP Bank Lige ekipu Mezokovesda rezultatom 2:1 te tako došli do sedmog boda u posljednja tri kola.

Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a gosti su poveli golom Berecza u 16. minuti. Međutim, već u narednom napadu bh. napadač Armin Hodžić donosi izjednačenje, a potom je Gouri fenomenalnim golom s velike udaljenosti preokrenuo rezultat.

U nastavku meča nije viđeno mnogo dobrih prilika za postizanje pogotka pa su domaći mirno priveli meč kraju i upisali nova tri boda.

Hodžiću je ovo bio deveti ligaški pogodak s kojim se izdvojio na prvo mjesto liste najboljih strijelaca mađarskog prvenstva. Feczesin iz Ujpešta i Lanzafame iz Honveda imaju po osam pogodaka.

Vrijedi istaći da su za poraženu ekipu igrala još dva bh. igrača - Dino Beširović i Marin Jurina.

MOL Fehervar je zadržao drugo mjesto na tabeli s tri boda manje od lidera Ferencvaroša, koji ima i dvije utakmice manje. Mezokovesd je na trećoj poziciji.