Premiership
24

Novi kiks Manchester Uniteda protiv slabašnog Southamptona

Nogometaši Southamptona i Manchester Uniteda podijelili su bodove na St. Mary'su u okviru 14. kola Premiershipa odigravši neriješeno 2:2.

Obje ekipe su tako nastavile serije bez pobjeda. Southampton čak deseti put uzastopno nije stigao do pobjede u Premiershipu, dok je United treći put u nizu također bez trijumfa.

Sve zanimljivo u današnjem meču dogodilo se u prvom poluvremenu, koje je počelo vodstvom domaćih u 13. minuti kada je pogodio Armstrong na asistenciju Obafemija.

Samo sedam minuta kasnije Soares je udvostručio prednost, dok je Lukaku iskoristio dodavanje Rashforda i ubrzo smanjio vodstvo domaćih.

Herrera je potom na još jednu asistenciju raspoloženog Rashforda donio izjednačenje šest minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku su obje ekipe imale nekoliko dobrih pokušaja, a posebno se istakao Unitedov golman De Gea s nekoliko dobrih intervencija. Promjene rezultata nije bilo pa je meč završen neriješenim rezultatom.

United je s današnjim bodom prestigao Leicester i sada je sedmoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Southampton preskočio Burnley i prepustio mu pretposljednje mjesto.