Premiership
41

Novi kiks Crvenih đavola: Manchester United remizirao kod kuće sa Swanseajem

Manchester United je kiksao kod kuće remiziravši sa Swanseajem rezultatom 1:1 u okviru 35. kola engleskog Premiershipa.

Prvi su zaprijetili gosti. U 14. minuti Llorente je šutirao, a De Gea je sjajno intervenisao i odbio loptu u korner. Na drugoj strani samo tri minute kasnije je zaprijetio Lingard, ali je Fabianski bio siguran.

Sudija Swarbrick je u 45+3. minuti pokazao na bijelu tačku i dosudio penal za domaćina. Rashford je izmakao loptu Fabianskom koji ga je dotakao, a mladi napadač Uniteda je pao kao pokošen. Siguran realizator penala bio je Rooney za 1:0.

Swansea se nije predavao i u 79. minuti je stigao do izjednačenja. Iz slobodnog udarca sa 20 metara De Geu je matirao Sigurdsson. Španski golman se nije ni pomakao.

U 84. minuti Fabianski se još jednom istakao. Lingard je šutirao glavom,a poljski golman je sjajno intervenisao. Gosti su mogli do tri boda u 90. minuti. Sigurdsson je uputio loptu u peterac, Llorente je samo skresao loptu, ali je De Gea bio pribran i uhvatio je loptu.

Ovaj bod je Swanseaju veoma bitan u borbi za opstanak, dok je United propustio priliku doći na treće mjesto na tabeli.