La Liga
24

Nova rutinska pobjeda Barcelone: Fati načeo, Messi dokrajčio Leganes

E. B.
Nogometaši Barcelone savladali su Leganes u 29. kolu španske La Lige rezultatom 2:0.

Gostujuća ekipa je na Nou Camp stigla s očitom namjerom - primiti što manje golova i u tome je uspjela.

Leganes je odolijevao napadima Barcelone sve do 42. minute kada je na ivici kaznenog prostora Junior Firpo nekako uspio loptu dodati Ansuu Fatiju koji sjajno pogađa za 1:0.

Udrugom poluvremenu se na pogodak čekalo do 65. minute kada je pogodio Antoine Griezmann, no njegov pogodak je poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR--a.

Ipak, samo četiri minute kasnije pogodak je postignut regularno, i to sa bijele tačke. Lionel Messi je srušen u kaznenom prostoru, te je sam i preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za konačnih 2:0.