0

Nova pobjeda Željezničara

FENA / Sarajevo-x.com
U derbi susretu drugog kola nogometne Premijer lige BiH Željezničar je večeras u Sarajevu pobijedio ekipu Široki Brijeg sa 1:0 (0:0).

Strijelac jedinog gola bio je Alen Mešanović u 85. minuti.

Susret je odigran na stadionu Grbavica, pred oko 10.000 gledalaca, a sudio je Robert Zrilić iz Banje Luke.

Nogometaši Željezničara su teže od očekivanog došli do druge pobjede u sezoni. Domaći igrači, koji su imali veliku podršku navijača tokom svih 90 minuta, do pobjede su došli u finišu susreta, kada je Mešanović postigao gol.

Do tog trenutka gosti iz Širokog Brijega igrali su veoma dobro, a u prvom poluvremenu bili su i bolja ekipa na terenu.

Širokobriježani su u prvom dijelu igru stvorili nekoliko povoljnih prilika, a najbolju su propustili u finišu poluvremena, kada je golman Željezničara Šehić nakon udarca Šilića loptu odbio u prečku.

U drugom poluvremenu Željezničar je krenuo mnogo agresivnije ka golu gostiju, ali je Široki Brijeg dobrom igrom u odbrani uspio zaustaviti sve napade.

U 74. minuti Široki je ostao s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Mišić.

Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 85. minuti, kada je Mešanović prvi put uspio pobjeći svom čuvaru i sa desetak metara zatresti mrežu.

Trener Željezničara Amar Osim je na kraju utakmice izjavio: "Utakmica je bila više nego teška. Rekao sam na kraku prvog poluvremena da je Široki je zaslužio da vodi, ali smo se u drugom poluvremenu malo više probudili. Realno bi bilo neriješeno nego naša pobjeda, ali nas malo ide bolje u zadnje vrijeme, a mi koristimo to. Nadam se da će da potraje."

Večerašnjoj utakmici prisustvovao je i Edin Džeko.

Rezultati drugog kola nogometne Premijer lige BiH:

subota:

Sloboda - Laktaši 2:4 Velež - Olimpik 4:1 Travnik - Zrinjski 3:3 Rudar - Čelik 1:1 Borac - Leotar 2:0

nedjelja: Modriča - Sarajevo 3:0 Slavija - Zvijezda 2:0 Željezničar - Široki Brijeg 1:0

1. Velež 2 2 0 0 9:1 6
  2. Borac 2 2 0 0 4:0 6
  3. Željezničar 2 2 0 0 2:0 6
  4. Modriča 2 1 1 0 5:2 4
  5. Slavija 1 1 0 0 2:0 3
  6. Laktaši 2 1 0 1 4:4 3
  7. Zvijezda 2 1 0 1 2:2 3
  8. Leotar 2 1 0 1 1:2 3