Serie A
221

Nova pobjeda Juventusa: Pjanić i Ronaldo načeli SPAL, a Mandžukić ga dokrajčio

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u Torinu u okviru 13. kola Serije A ekipu SPAL-a rezultatom 2:0.

Stara dama je tako potvrdila vrlo dobru formu upisavši četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu, dok se SPAL vratio porazima nakon remija s Cagliarijem u prošlom kolu.

Uzbuđenja na utakmici nije bilo sve do 26. minute kada je Costa uputio sjajan udarac s ivice šesnaesterca, ali je Gomis sjajno odbranio.

Ipak, tri minute kasnije Juventus je poveo. Loptu je, nakon slobodnog udarca bh. reprezentativca Miralema Pjanića, pokupio Ronaldo i pospremio je u mrežu. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Costa večeras baš nije imao sreće jer je u sedmoj minuti nastavka pogodio stativu nakon centaršuta iz slobodnog udarca.

Pola sata prije kraja meča Mandžukić se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi udvostručio prednost Juventusa i, ispostavit će se, postavio konačan rezultat.

Do kraja meča vrijedilo je izdvojiti još priliku Ronalda iz 69. minute, ali je golman spektakularno odbranio pa promjene rezultata nije bilo.

Pjanić je igrao 90 minuta za pobjedničku ekipu.

Juventus je zadržao prvo mjesto s devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, koji ima utakmicu manje. SPAL je ostao na 15. poziciji.