Premiership
43

Nova blamaža Redsa: Swansea savladao bezidejni Liverpool

Nogometaši Liverpoola još jednom su razočarali svoje vjerne navijače.

Nakon što su u 23. kolu savladali Manchester city rezultatom 4:3, večeras su u 24. kolu engleskog Premiershipa poraženi na gostovanju u Swanseaju rezultatom 1:0.

Liverpool je imao terensku inicijativu, 72 posto posjeda lopte, ali svi napadi Redsa su izgledali jalovo i bezidejno.

S druge strane Swansea se opredijelio za defanzivnu igru, a Labudovi su iskoristili svoju jedinu šansu na utakmici u 40. minuti i stigli do pobjede.

Nakon kornera Van Dijk je katastrofalno reagovao i spustio loptu u noge Fernandezu koji je asistirao Mawsonu, a štoper posljednjeplasirane ekipe na tabeli je matirao Kariusa za 1:0.

Najbolje prilike za izjednačenje propustili su Salah i Firmino.

Salah je u 60. minuti šutirao iz slobodnog udarca pod prečku, a Fabianski je fantastično odbranio njegov udarac i odbio loptu u korner.

U 90+4. minuti Firmino je iz peterca šutirao glavom, ali je pogodio samo stativu i na taj način propustio ogromnu priliku da donese barem bod svojoj ekipi.