Foto: I. L./Klix.ba
27.05.2024.
Redovna sjednica Skupštine NS Bosne i Hercegovine na rasporedu je danas u hotelu "Hills".
Na sjednici se raspravljalo o skraćenju Wwin lige sa 12 na deset klubova od sljedeće sezone.
Kako je potvrđeno za Klix.ba, prijedlog je usvojen jednoglasno pa će od sljedeće sezone domaće prvenstvo brojati 10 umjesto 12 klubova.
Zanimljivo da su početkom maja čelnici Županijskog Nogometnog Saveza Županije Zapadnohercegovačke jednoglasno donijeli odluku da njihovi delegati u Skupštini NS BiH glasaju protiv prijedloga smanjenja lige, ali je danas očito došlo do obrta.
Ove sezone će u viši rang ući Radnik Bijeljina te predstavnik Prve lige Federacije, a iz lige su ispali Tuzla City i Zvijezda 09.
Sljedeće sezone će iz domaćeg prvenstva ispasti četiri ekipe, a ući će dvije tako da će od sezone 2025/2026 Wwin liga BiH brojati 10 klubova.
Možda vas zanima
Primamljiva opcija
Matematika je jasna: Citroën C3 Aircross nudi najviše SUV ugođaja za vaš novac
9 sati
Fuzija Italije i Bih
Zavirili smo u Spazio Gourmet Belvedere: Novi fine dining dragulj na Trebeviću otvorio je svoja vrata
10 sati
Ne opraštaju nebrigu
Gdje se dešavaju najskuplji kvarovi na autima: O ova dva parametra svaki vozač bi trebao voditi računa
17 sati
Grupa B na Mundijalu
Senzacija u San Franciscu: Katar šokirao Švicarsku u 95. minuti i uzeo bod
6 sati
Diskutabilna odluka
Je li Švicarska postigla gol protiv Katara nakon sudijske greške: Pogledajte vodeći gol Embola
7 sati