29

Nogometna farsa iz Crne Gore obići će region, dva kluba napravila sramotan potez u meču odluke

H. H.
Nogometaši Zete i Budve su odigrali onako kako je odgovaralo objema ekipama (Foto: CG Sport)
Nogometaši Zete i Budve igrat će naredne sezone u višem rangu takmičenja, epilog je danas završenog baraža za popunu druge crnogorske lige.

Budva je pred svojim navijačima savladala Zetu boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je u regularnom toku meča bilo 3:3.

Pomenuti klubovi su odigrali onako kako im je i bilo potrebno da prođu dalje, a da Ibar ostane trećeligaš.

Naime, uoči današnjeg kola, Ibar dalje nije vodila samo jedna moguća kombinacija – da se na stadionu Lugovi dogodi remi uz četiri ili više golova, a da potom Budva trijumfuje prilikom izvođenja penala. I, naravno, to se i dogodilo – nakon 90 minuta bilo je 3:3 (1:3).

Uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca nakon čega je bilo 4:2 u korist Budve.

Zeta je već do 32. minuta vodila 0:3, da bi u 54. bilo 3:3, a zatim je sve okončano na već opisani način.

Iako sva tri kluba u baražu imaju isti broj bodova, po tri, Zeta i Budva su zbog bolje gol razlike zauzele mjesta ispred Ibra iz Rožaja.