Holandski kup
0

Nogometašima Ajaxa 18. naslov, oproštaj Makaaya

Osamnaesti put u istoriji nogometaši amsterdamskog Ajaxa su osvojili naslov pobjednika tamošnjeg Kup natjecanja. Prvi put nakon tri godine.

I u revanšu Ajax je bio bolji od Feyenoorda. Nakon 2-0 u Amsterdamu, u revanšu je Ajax u Rotterdamu slavio s 4-1.

Bilo kakva nada se za Feyenoord rasplinula nakon samo četiri minute revanša. Naime, tada je sjajni Urugvajac Luis Suarez postigao pogodak nakon čega je domaćin trebao četiri pogotka za ukupno slavlje što je bilo, dakako, nemoguća misija za njih.

Ajax je i u uzvratu bio daleko bolja i konkretniji, a realizaciju su na sebe preuzeli Suarez i Siom de Jong. Malo veselja je domaćim navijačima donio Danas Jon Dahl Tomasson koji je pogodio u 72. minuti za, u tom trenutku, 2-1 za Ajax. Tomasson je dobro reagirao nakon slobodnog udarca u kojem je uzdrmana prečka Ajaxovog gola.

Ovim je Ajax pronašao malu zadovoljštinu nakon prvenstvene utrke u kojoj nisu uspjeli dostići prvaka Twente.

Bila je ovo, inače, trinaesta pobjeda zaredom Ajaxa, računajući utakmice u Eredivisiji i domaćem Kupu.

Legendarni holandski nogometaš Roy Makaay je, pak, u dresu Feyenoorda odigrao posljednju utakmicu u uspješnoj karijeri.