72

Nogometašice SFK 2000 zabilježile i drugu pobjedu

Piše: F. K.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Teže od očekivanog, igračice SFK 2000 Sarajevo došle su do druge pobjede u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Trebalo im je skoro sat vremena da slome otpor UWIC-a, prvakinja Velsa.

Alisa Spahić idealno je uposlila Amelu Kršo koja je zatresla mrežu golmana Dando u 57. minuti. Do kraja susreta igračice SFK 2000 imale su premoć, ali promjene rezultata nije bilo. Lavrence je u 87. minuti imala odličnu šansu za poravnanje. Ovom pobjedom domaće nogometašice su korak do 1. mjesta i plasmana u doigravanje.

Dovoljan im je bod u meču sa izraelskim prvakom u susretu koji se igra u četvrtak, 16. avgusta u 17 sati na Koševu. U drugom susretu danas u jutarnjem terminu, neočekivano je irski prvak deklasirao igračice ASA Tel Aviva, koje su važile za favoritkinje broj jedan.

SFK 2000 Sarajevo – UWIC 1:0

Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase na Koševu. Gledatelja 200. Sutkinja: Anastasia Pustovoltova (Rusija). Pomoćnice: Sabina Valieva (Rusija) i Olga Almeida (Portugal). Četvrta sutkinja: Sandra Braz Bastos (Portugal). STRIJELAC: 1:0 Kršo (57).

SFK 2000 SARAJEVO: Hodžić, Šešlija, Dijaković, Alm. Spahić, Fetahović, Am. Spahić, Aščerić, Al. Spahić, Hamzić (90 + 3. Hršum), Krško, Hadžić (74. Vlajić). Trener: Samira Hurem.

UWIC: Danko, Humphrey (82. Scherschel), Huxtable, Highman, Turner, Bassett, Allen, Lawrence, Brown (42. Hooper), Pinder (46. Billingham), Hinton. Trener: Kerry Harris.

ŽUTI KARTONI: Huxtable (76), Aščerić (90). IGRAČICA UTAKMICE: Amela Kršo (SFK 2000 Sarajevo).

Rezultati 5. skupina 1. kolo: SFK 2000 Sarajevo – Peamount United 4:0, ASA Tel Aviv – AWIC 5:0, 2. kolo: Peamount United – ASA Tel Aviv 5:0, SFK 2000 Sarajevo – UWIC 1:0.