Meč u Zenici
8

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo porazom od Ukrajinki ispale iz Lige prvaka

(Foto: E. M./Klix.ba)
Igračice SFK 2000 Sarajevo poražene su na današnjoj utakmici UEFA Lige prvaka, koja se odigrala u Trening centru NFSBiH u Zenici. Bh. šampionke izgubile su od Kharkiva, prvakinja Ukrajine, rezultatom 0:2.

Prve minute susreta pripale su nogometašicama SFK 2000 Sarajevo, te je težište igre bilo na polovini gostiju iz Ukrajine. Ipak, iz prve prilike na susretu, gostujuće igračice Kharkiva dolaze do vodstva. Nakon prethodne greške zadnje linije SFK 2000 Sarajevo, lopta dolazi do Pantsulaya koja pogađa preciznim udarcem za vodstvo svog tima.

Igračice bh. šampiona imale su dobru priliku u 17. minuti. Poslije kornera, Kuč šutira, a Spahić umalo da loptu pospremi u golu. Drugi gol na susretu ekipa iz Ukrajine postiže u 28. minuti. Kvrachuk je nakon kornera poslala loptu iza leđa Hasanbegović.

Odmah na početku drugog dijela SFK 2000 Sarajevo je mogao do gola. Kuč je šutirala sa vrha šesnaesterca, no golmanica tima iz Ukrajine brani njen udarac. Ubrzo nakon toga svoj udarac je isprobala i Đoković sa distance, ali šutira preko gola. Sjajan udarac potom je uputila šesnaestogodišnja Milinković, no nema promjene rezultata.

Do kraja susreta mreže su mirovale, te su nogometašice SFK 2000 Sarajevo nakon velike borbe ipak okončale svoj nastup u ovogodišnjem nastupu UEFA Lige prvaka.

Podsjećamo, u prvoj rundi izabranice Samire Hurem savladale su prvakinje Izraela rezultatom 4:0, te su danas poražene od najboljeg tima Ukrajine.

SFK 2000 Sarajevo 0:2 WFC Kharkiv

SFK 2000 Sarajevo: Hasanbegović, Dijaković, Kapetanović, Kršo, Hamzić (Jelčić), Milinković, Velagić, Spahić (c), Đoković, Spasojević (Selimović, Bektaš), Kuč.

WFC Kharkiv: Samson, Sirmay, Korsun, Podolska, Filenko, Andruschachak, Pantaulaya, Andrukhiv, Kalinina (c), Kotiaah, Kravchuk.