Poraz na Koševu
138

Nogometašice SFK 2000 izgubile od PAOK-a i ispale iz Lige prvaka

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Nogometašice SFK 2000 završile su takmičenje u Ligi prvaka u grupnoj fazi takmičenja.

Nakon poraza od Vllaznije u prvom kolu (0:1), te pobjede nad Bettembourgom (3:0), Sarajkama je u posljednjem kolu grupe 10 trebala pobjeda nad PAOK-om sa barem dva pogotka razlike.

Ne samo da igračice koje sa klupe vodi Samira Hurem nisu uspjele pobijediti, već su ubjedljivo poražene na stadionu "Asim Ferhatović Hase" rezultatom 3:0.

Grkinje su povele u 16. minuti preko Brame, a sve nade naših prvakinja su ugašene u 35. minuti kada je Piskić u razmaku od samo deset minuta dobila dva žuta kartona i ostavila je svoje saigračice na cjedilu.

Igračice PAOK-a su iskoristile brojčanu prednost na terenu i do kraja meča su preko Strantzali u 51. i Markou u 58. minuti stigle do konačnih 3:0 i prolaska među 32 najbolje ekipe na Starom kontinentu.

U drugom susretu trećeg kola grupe 10 Vllaznija je opravdala ulogu favorita i savladala je Bettembourg rezultatom 2:0.