Kvalifikacije za Euro
175

Nogometašice BiH s tri gola 17-godišnje Krajšumović savladale Maltu

F. Z.
Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je danas u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na gostujućem terenu protiv selekcije Malte rezultatom 3:2.

Izabranice Samire Hurem tako su, nakon dva trijumfa protiv Izraela, upisale treću uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama, a briljirala je 17-godišnja Sofija Krajšumović s tri postignuta pogotka.

Krajšumović je prvi pogodak postigla u 10. minuti sureta nakon asistencije Amele Kršo. Drugi pogodak postigla je u 26. minuti susreta. Ovaj put centrirala je Dajana Spasojević, a Krajšumović je udarcem glavom udvostručila prednost Bosne i Hercegovine.

Treći pogodak Krajšumović je postigla u 54. minuti susreta. Nakon nove asistencije Spasojević lobovala je golmanicu protivničke ekipe. Do kraja utakmice Malta je golovima Xuereb i Borg uspjela smanjiti razliku.

Bh. seniorke kvalifikacije nastavljaju 9. aprila kad dočekuju selekciju Danske.