Kvalifikacije za EP
514

Nogometašice BiH nakon preokreta uvjerljivo slavile u Izraelu

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u gostima Izrael rezultatom 3:1 u utakmici petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nije dobro krenulo po našu selekciju budući da je Efraim već u trećoj minuti donijela vodstvo domaćoj selekciji.

Međutim, prije odlaska na odmor izabranice Samire Hurem uspjele su sjajnom igrom preokrenuti rezultat.

Prvo je Krajsumović pogodila na asistenciju Velagić, a Spasojević je donijela vodstvo bh. timu u prvom poluvremenu.

Izrael nije uspio ništa napraviti u nastavku meča, dok je Aleksić iskoristila dodavanje Kapetanović i zapečatila pobjedu BiH devet minuta prije kraja meča.

Za BiH su o prve minute igrale Haračić, Selimović, Spahić, Hasanbegović, Šakotić, Velagić, Aleksić, Kapetanović, Nikolić, Spasojević i Krajsumović. Još su nastupale Grebenar i Mujkić.

BiH je nakon današnje pobjede ostala na trećem mjestu grupe B sa šest bodova manje od drugoplasirane Danske.